#Zeživotamámy aneb, co nám karanténa dala a vzala

15.05.2020

Karanténa (v přehnanějším slova smyslu) je konečně za námi a v dnešním článku se mrkneme na to, co nám dala či vzala a jak nás změnila a poznamenala. Samozřejmě vše berte s rezervou, každého to poznamenalo jinak..


Pokud situaci jménem Covid-19 zas tolik nesledujete (upřímně se přiznávám, že já moc ne), připomínám, že od 25. května 2020 se prakticky vracíme do starých kolejí. Samozřejmě pokud to situace dovolí a v rámci možností. (Chápu, že někoho to poznamená více, někoho méně).

Nedávno jsem nad tím trošku uvažovala a napadlo mě pár věcí, které mě asi dříve tolik nepoznamenaly nebo jsem je tak nevnímala. Malý výčet níže.

Bod č. 1 - zjistila jsem, že za nákupy (a nejen jídla) se dá utratit majlant, aniž bych kupovala značkové hadry nebo jídlo pro fajnšmekry (ach ty slevy..)

Bod č. 2 - že k životu nepotřebuji kadeřnici ani kosmetičku, protože pokud to situace vyžaduje, zvládnu si vlasy nakonec ostříhat a obarvit sama a co se nehtů týče, řekněme, že mám šikovného muže (nakonec je přeci jedno jak to vypadá, když to vidíte jen vy)

Bod č. 3 - legíny se staly mým nejoblíbenějším kouskem v šatníku. Dají se použít jako džíny, domácí či cvičební úbor i jako fajn outfit s ostatními maminkami na dětském hřišti..

Bod č. 4 - všichni víme, kolik mi zabere líčení (nula nula prd), přesto lámu rekordy v počtech dní bez make-upu a to s tím výsledkem, že se mě už nikdo neleká (kdo také, že)

Bod č. 5 - cvičím někdy i dvakrát denně, protože se bojím domácího přežírání! Během karantény máte totiž tolik času, že se učíte nové věci, např. taková jídla, která nejsou tak úplně fit, ale když na ně nemůžete do restaurace....ach jo

Bod č. 6 - zjistila jsem, že přestávám ovládat komunikační schopnosti, neboť nejvíce pokecám se svou tříletou dcerou

Bod č. 7 - začala jsem se zdokonalovat ve vyrábění, zahradničení, malování, vystřihování atd. neboť v tanci a zpěvu "Prší, prší" mě už nikdo nepřekoná

Bod č. 8 - že si začnete vážit všeho toho co máte, ikdyž Vám to předtím přišlo třeba málo

Bod. č. 9 - že máte najednou tolik volného času, že si říkáte "doprčic, co teď?"

Bod č. 10 - že pivo a víno se řadí na nákupní seznam čím dál častěji na první místo, stejně tak s kávou a mlékem

Prosím, všechny výše uvedené body jsou samozřejmě myšlené s nadhledem a vtipem. 

"Domov není místo, kde bydlíš, ale místo, kde ti rozumějí". 

- (Christian Morgenstern)

Jsem neskutečně ráda za to, jakou mám rodinu. Buďte také..
Buďme dál ohleduplní, tolerantní. Pomáhejme si i nadále. Buďme vstřícní a dodržujme pravidla (jestli se tomu tak dá říkat). Choďme i nadále místo do obchoďáků do přírody, starejme se o sebe i o druhé..

#spolutozvladneme #koneckaranteny #zivotjededal #zezivotamamy