#Zerowaste se týká i Tebe

12.09.2018

Poslední dobou se (díky Bohu!) více zajímáme o to KDE a v JAKÝCH PODMÍNKÁCH naše oblečení vzniklo. A jelikož nám NENÍ JEDNO jak je na tom Naše planeta, začínáme se zajímat i o #zerowaste čili život bez zbytečných odpadů... A jak se k tomu stavím já? 
Život bez zbytečných odpadů není úplně "easy" , ale s trochou snahy to jde ... Způsobů jak se zapojit je spousta...
  •  Například můžete nahradit plastové láhve "na jedno použití" , praktickou láhví, která lze používat opakovaně. (Já si teď moc oblíbila tuhle s motivem Malého Prince od Českého výrobce Presco Group )
  • Další způsob jak se zbavit zbytečných odpadů je i to, že si do své oblíbené kavárny přinesete vlastní kelímek ( Mám obrovskou radost, že se zapojil i řetězec Starbucks, který prodává znovupoužitelný kelímek, k jehož nošení motivuje zákazníky slevou 10,- z každé kávy " do vlastního"
  • Stejně tak si do restaurace můžete přinést vlastní misku na jídlo (Někdě na Vás asi budou koukat divně, ale vy se nemáte zač stydět! Ba naopak, buďte na sebe hrdí!)
  • A co s pytlíky, které jsou někdy prostě třeba? Já si je vždy donesu zpět domů, když jsou čisté, uskladním v nich něco do lednice a nebo v nich vynáším kočičí bobky
  • A co tašky? Já jsem již pár let velkou milovnicí těch látkových, mám jich opravdu hodně, nedávno jsem si pořídila i Českou síťovku, takže jsem "vždy připravena" :) Občas se na mě v obchodě s oblečením nechápavě podívá slečna prodavačka, ale " who cares " . No a když už nějakou tu tašku dostanu, použiju jí místo pytle do odpadkového koše, či na uskladnění sezóních věcí etc. 


Tématem udržitelnosti, #zerowaste a šetrného způsobu života se zabývá například Kamila Boudová ve své knize Falešná Pařížanka či Veronika Blablahubková ve své knize Příběh skříně. Pojďte se zamyslet nad tím, co můžeme udělat pro naši planetu  ... Nebuďte lhostejní! K napsání tohoto článku mě inspirovala online editorka Československé Vogue Natálie Debnárová , která se ve svém článku na toto téma rozepsala pod názvem " Dá se v dnešní době žít bez odpadu? " , který rozhodně stojí za přečtení! ♥Lucija

@lucijavesela