#Ze života (nejen) mámy aneb reakce na COVID-19

20.03.2020

Týden uběhl jako voda a my se potýkáme s mnoha změnami v našem životě. Přihlížíme tomu, jak tyto změny dopadají na naše životy, ekonomiku státu, hysterii lidí apod. Změny to jsou veliké, ale věřím tomu, že pokud budeme všichni zodpovědní a budeme dodržovat určitá pravidla, koronavirus porazíme. Jen to chce chtít...


Jak se říká, 100 lidí = 100 chutí, proto i tento článek berte tak, že je to můj názor, se kterým můžete, ale i nemusíte souhlasit. Nic není dobře nebo špatně. 

Tento týden nás potkalo mnoho změn - uzavření hranic, uzavření škol, školek, obchodních domů, obchodů (krom výjimek), zákaz volného pohybu venku, nošení roušek a ochranných pomůcek...

Co se týče mě, myslím, že vláda (ačkoliv s ní většinou nesouhlasím) udělala to nejlepší možné řešení, které mohla. Myslím si tedy, že uzavření hranic mělo proběhnout dříve, ale lepší pozdě nežli později. 
Naprosto nechápu lidi, kteří brečí, v uvozovkách (nebo ne), že nemohou ven či na procházku. Co my Češi vlastně chceme? Nechceme chodit do práce, ale když nám ji (doufejme na chvíli) "vezmou" tak se vztekáme. Děti nechtěj chodit do školy, ale když nemusej, tak se můžou unudit k smrti. Nadáváme na to, jak musíme chodit do obchodu a chodíme proto jen minimálně, ale teď, když je to nejnebezpečnější místo, tam samozřejmě všichni musí! Ptám se proč?
Celý volný dny trávíme doma, ale jak nám zakážou jít ven, tak brečíme, že nemůžeme ani na zahradu. Vždyť nám to ale proboha nikdo nezakázal. Jen si musíme zvyknout na to, to omezit. A přeci lidi, děláme to kvůli sobě. Ne kvůli těm co nám to zakázali. Tak ctěte pravidla (přeci jsou jen dočasná), snažte se vyvarovat nebezpečí nákazy. Vždyť to, co po nás vláda chce, je podle mě to nejmenší. 
Chvíli doma posedět je najednou problém? Boha jeho..opět se ptám, proč?
Do lesa, do parku můžete to vám nikdo nezakazuje. Začněte vnímat přírodu, užívat si to, co jinak nemůžete. Můžete začít s novým koníčkem, začněte s něčím, co jste vždy chtěli, ale nebyl čas nebo příležitost...Udělejte si z této nepříjemné situace, situaci příjemnou.. buďte kreativní..

Možná to takhle vidím z toho důvodu, že jsem na mateřský a moc se mě tato situace nedotkla. Bydlím na vesnici a zásoby jídla jsem si vždy dělala, takže nepodléhám panice, že by mi něco scházelo. Izoš do školky zatím pravidelně nedocházela takže ani tato situace pro mě není nijak výjimečná. Takže ano, možná je to tím.. přesto si myslím, že mnoho z nás to má opačně a panikaří, že nemůže vytáhnout paty z domu. 

Chci tím hlavně říct, že jde o vaše zdraví, jak s těmito zákazy a doporučeními naložíte vy záleží na vás. Jen vás chci poprosit, nejste tu sami. Buďte zodpovědní a snažte se ohlížet i na ostatní. Snažme si pomáhat, podporovat se, neudávat se a nepomlouvat ostatní, za svá rozhodnutí. 

Věřím tomu, že pokud se všichni vzpamatujeme a budeme na celou situaci hledět tak, jaká opravdu je - vážná - a budeme se řídit nařízeními (jakkoli se nám nelíbí) budeme je respektovat a dodržovat, určitě se z toho brzo dostaneme. Musíme věřit! 
Nesmíme se chovat podle a dělat si navzájem naschvály. Nesmíme zatajovat informace (jako ti, kteří nepřiznají, že byly na lyžovačce v Itálii). Nesmíme panikařit (ačkoliv je to někdy pěkně na palici). Držme se!

P.S.: Hromadí se mi zprávy s otázkami typu: "jak vysvětlit dvouletému dítěti, že musí mít roušku např. v MHD?"
- moje odpověď zní - je opravdu nutné v této době jezdit mhd nebo jakoukoliv jinou veřejnou dopravou?
- ale i tak odpovím z vlastní zkušenosti: Izoš jsme vysvětlili, že tuhle "masku" musí nosit všichni, když chtějí jít ven.. viděla to u ostatních a nosí to bez problému.

P.P.S.: A protože se tato rubrika má týkat ze života mámy, pochlubím se, že Izoš je už druhou noc bez plínky a zcela suchá! - Dobrých zpráv není nikdy dost, že.

Všem vám posílám alespoň virtuální dávku optimismu!


Terez
terez_outratova


#rouskyvsem #rouskanenihanba #drzmespolu #spolutozvladneme #bezpecinadevse #fuckcorona #matosmysl