#Ze života mámy: Nočník - kámoš nebo nepřítel?

14.06.2019


Máte-li doma malou princeznu nebo malého uličníka, určitě jste také řešili mezník v jejich životě jménem Nočník. My tímto obdobím procházíme právě teď, kdy jsou Izabelce čerstvé dva roky. A jak nám to jde, se dozvíte v dnešním článku.


V průběhu mateřství, někdy i už během těhotenství si odpovídáte na otázky ohledně výchovy, výživy, kojení, školky, školy atd. a někde mezi tím vším, i otázku, kdy je ten vhodný čas začít učit své dítko na nočník.


> Když se umí dítě samo posadit?

> Než jde do školky?

> Nebo když už ho plínka začne štvát?


Příznaky musíte vypozorovat na svém dítěti sami, protože každé je jiné a každé má své potřeby. Na internetu najdete mnoho "rad" a "nápadů" ale na ten svůj systém stejně nakonec přijdete sami. 

U nás to začalo NAŠÍM rozhodnutím. V momentě, kdy Izabelka začala sama sedět, jsme se rozhodli, že nastal čas "odhodit plínu". Začali jsme razantně, po každém spaní ihned na nočník. Většinou bez úspěchu
Jak šel čas, s ním šla i naše trpělivost. Dalším naším problémem byla lenost. Nebudu vám lhát, nastala zima a představa všeho toho svlíkání a navlíkání, nás prostě odradila. Sorry jako.


  • Jenže časem začali být dotěrní lidi a ty jejich otázky: "to ještě nosí plínu?", "ještě nechodí na nočník?"
  • A naše odpověď byla většinou jasná: "ještě má čas, musí si na to přijít sama"


A pak se to stalo. Říkáte si KONEČNĚ! Z ničeho nic začaly scény při každým přebalování, začala dělat "ee" v rohu místnosti, stranila se a vždy vykonala potřebu někde sama bez publika a v klidu. To už je jasný znamení, že ten pravý čas nastal.
Takže se svlíkla plína, 10x se vysvětlilo na co se nočník používá, kam se odnáší a kde ho bude mít v čase potřeby. 

Jenže.. děti jsou prostě nevyzpytatelný. Ta naše cácorka si může 100x za den počůrat nohy, vymáchat si v tom ruce, klouzat se a stejně si na ten nočník nesedne. 
Pokud se ji zeptáte kam se "dělá ee", ukáže vám nočník. Když ho budete chtít donést, donese vám ho klidně i na hlavě. Ale nesedne si na něj ani u pohádky, ani u jídla ani když ji naslibujete hory doly. Akorát se vám vysměje do obličeje a odejde si vykonat potřebu někam jinam a když má jó náladu, najdete ji (potřebu) na koberci v rohu místnosti. 

Tak kdy je tedy ten správný čas? Jaká je super rychlá a účinná metoda? 
Pokud máte maminky zaručenou metodu, sem s ní! A jestli je mezi vámi i taková, která řeší stejný problém, budu ještě radši, protože budu vědět, že v tom sakra nejsem sama! MATKY SOBĚ!


Říká se, že čas je největší nepřítel. Nene, u nás je to NOČNÍK!Mějte krásný víkend a v pátek zase ČAU.Terez 

@outriteruna