#Ze života mámy aneb Vánoční strasti jedné matky

20.12.2019

Vánoce jsou takřka za rohem a já si dneska tak nějak uvědomila, jak jsou ty Vánoce a celkově vánoční čas tak jiný, když má člověk dítě. Jasně, taková ta klasická nestíhačka to známe všichni, přesto si představte, že máte dvouletý dítě a musíte vše obíhat s ním. To je teprve ten pravý Vánoční stres!


Abych pravdu řekla, loni jsem ty Vánoce neřešila tak jako letos. Přece jen byla Izoš mladší a ke spokojenosti ji stačilo chrastítko a mlíko. Letos je to trošku tvrdší oříšek, protože už má svoje oblíbené hračky nebo postavičky z pohádek a tak nějak už si i dokáže říct, co by tak chtěla. Upřímně, dost se děsím těch dalších X let (haha). 

Přesto pořídit pro ni dárky byl ten nejmenší problém. Problém každých Vánoc je VYMYSLET dárek a to nejen pro drahou polovičku, ale i pro zbytek rodiny. Je fakt, že babičky a dědečky oželíte nějakou čmáranicí, kterou vaše dítko vyplodí a pak se na ní koukáte celý rok na ledničce. 

Od partnera, který není schopný koupit si nový ponožky, když se starý roztrhnou, nemůžete čekat, že vám s vymýšlením pomůže. On bude rád, když pod stromečkem najde nové balení fuseklí a trenek. Tím se tedy stane, že najednou doma nemáte jedno dítě, ale vlastně dvě. A je to opět všechno na vás, protože ženy jsou přece multifunkční!

Ženy umí plánovat, takže si hezky rozvrhnou čas, aby se stihlo vše nakoupit, nazdobit, uklidit, upéct cukroví, ozdobit stromeček..

A je to tady! Problém číslo 1 nastává tehdy, když začnete s úklidem. Je to přeci prosté, utřít prach, umýt okna, vyluxovat a vytřít. Jenže, co uděláte jeden den, druhý jako by se nestalo. Dítě je prostě a jednoduše časovaná bomba. 

Problém číslo 2 je cukroví. Musíte přestat být sobečtí a uvědomit si, že dítě chce prostě to, co máte vy! Takže sbohem rumovým koulím, ořechovým náplním a rumovým perníčkům. Bohužel na to navazuje problém číslo 3, když vám muž oznámí, že přece nemůžou být Vánoce bez rumových koulí! Takže jak pipi děláte cukroví pro jednoho i pro druhého (hlavně to nezamotat!).

Jestliže si chcete nazdobit barák nebo okna, počítejte s tím, že dítě za všechno tahá, na vše sahá a ohmatává a nemá pud sebezáchovy a neví kdy přestat. A jsme u problému číslo 4, k čemuž počítám i adventní věnec, který mám už úplně holý.

Problémem číslo 5 je samozřejmě nakupování, ale vy jako správná hospodyňka víte, že nejjednodušší je vše objednat, ať se s dítětem nemusíte tahat po městě a po krámech, protože to by byla absolutní pohroma. Jenže i internet má své nevýhody, protože ať jste se snažila jak jste chtěla, banky prostě nestíhají a vše je zasekaný a pozdržovaný a když už konečně objednávka odejde, přijde vám, že produkt je již vyprodaný! Pech!

Existuje samozřejmě dalších asi milion problémů, na který bych dokázala přijít, ale nebudu zatěžovat server. Každopádně jsem se vším smířená, protože tohle všechno k těm Vánocům prostě patří! 
Vidět potom jen Izabelky obličej, když najde to, co si přála nebo co má prostě ráda je k nezaplacení! 

Proto neřešte nějaké nestíhačky, neřešte dokonalé dárky ani úklid, buďte v klidu a řekněte si, že v tom nejste sami (i když to tak někdy vypadá).

Ať už budete trávit svátky jakkoliv, prožijte je především s těmi, které milujete a užijte si společné chvíle, ať už u štědrovečerní večeři, u rozbalování dárků, při sledování pohádek nebo jen u kávičky, protože nejcennější, co můžete darovat, je váš čas!

Přeji vám krásné Vánoce a krásný nový rok s magickou dvacítkou! 

Protože mě čeká i povánoční shon, sejdu se tu s vámi až po Novém roce! Moc vám všem děkuji za přízeň a doufám, že se tu poté sejdeme v plné síle a zdraví!

Díky! Vaše

Terez
@terez_outratova