#Ze života mámy aneb jak se plní sen #1

24.01.2020

Už jako malé děti přemýšlíme, jak by asi mohl vypadat náš život potom, co vyrosteme. Když jsme velcí, přemýšlíme, kam chceme, aby se náš život ubíhal. Když ubíhá tak jak jsme si to představovali, můžeme mluvit o štěstí. Když ne, tak to změníme. Mě teď jedna změna čeká..


Když jsme malé děti, slibujeme rodičům, že je nikdy neopustíme, že s nimi zůstaneme, protože si neumíme představit, že budeme bez nich. Nebo to také slibujeme, protože to po nás chtějí. Ale co si budem  povídat, je nám u nich fajn, nemusíme se o nic moc starat, jsme hýčkaní a máme vše. 
Jenže i oni jednou byly děti, které nakonec své domovy opustily, aby mohly založit vlastní a žít si po svém. Je to prostě životní koloběh a čeká to každého.
Je fakt, že teď jako rodič absolutně nechci, aby Izoš někdy vyrostla :D Až jednou přijde a prostě řekne: "tak čau a dík za vše". 

No nic, co se týče mě, já z hnízda odletěla už před nějakým časem, ale teprve teď nastala ta chvíle, kdy i Václav chce doletět a tím nám splnit ten naivní dětský sen o bydlení. 
Píšu naivní protože to naivní prostě je. Máte jako malí i jako dospívající nějakou vizi, kterou potom chcete uskutečnit. Kde, co a jak. Z čeho, u čeho s čím atd. Jenže potom v praxi je to vlastně spíše o tom, jaké máte nervy, odhodlání, chtíč a v neposlední řadě, kolik máte na účtě. 

Na takovou situaci vás nepřipraví ani rodiče, můžou to zkusit, ale protože máte tu svou naivní vizi, děláte jak je slyšíte, ale stejně se držíte toho svého. Jasně, nejste (ani my) tak pitomí, abyste nevěděli, že to jsou jasné faktory, přesto máte nějaký sen, který chcete, aby se splnil. Abych pravdu řekla, u nás je největší problém asi místo. Ne, že bych byla nějak vybíravá nebo rozmazlená. Co se týče pozemku, máme ho na super místě i lokalitě, problém je v tom, že na tom místě už jeden barák stojí. 

A ten můj tvrdohlavej chlap nevidí, že tam asi další barák moc stát nemůže. Ale co, třeba jsem opravdu jen moc citlivá a vybíravá. Ale víte, co je nejhorší? Že se prostě shodneme úplně na všem. Jak velkej bude, jak bude vypadat, kde bude vchod, kde garáž, kde zahrada.. Jen se neshodneme na místě, protože podle mě se to tam prostě a jednoduše nevejde. 

A věděli jste, co vše musíte oběhat, abyste vůbec dostali povolení stavět? Hasiče, stavební úřad, sousedy, obec.. prostě žádná prča. A stačí jeden blb, a máte po snu! 

Prosím, řekněte, že v tom nejsem sama, že jste taky něco takového řešili a jestli ano, napište mi, jak jste to nakonec zvládli. A jestli máte nějaké rady či tipy na to, jak toho všeho dosáhnout (při nejlepším v klidu) přidejte to k tomu.

P.S. Víno do sebe liju každý den :D :D

Mějte hezký víkend i týden a nebojte se plnit si své sny! Tak jako tak to určo stojí za to!


Terez
@terez_outratova