#Ze života mámy: "Mami, já chci "šůšu"!

16.08.2019


Maminky, znáte to, děti rostou jako z vody a čím více rostou, tím více mlsají. V dnešním článku se na to mlsání trošku zaměříme. 


Snad každá druhá (ne-li první) těhulka, si tak nějak tvoří ty své plány, ohledně mateřství a hlavně výživy. Kojit/nekojit a co dělat když kojení nejde. To se ale nakonec tak nějak vyřeší samo. Důležitější otázka je, zda poté krmit tzv. vlastními zdroji - tzn. vařit vlastní přesnídávky, zavařovat ovoce, zeleninu, vařit masozeleninové příkmy nebo se na to všechno vykašlat a prostě to nakoupit. 

Já patřila mezi tu první skupinku maminek, které ze začátku vše vařily z vlastních zdrojů (bohatá zahrádka, člověk ví, co vaří). Ovšem poté nadešel čas, kdy dítko trošku povyrostlo a čím dál tím víc požaduje vaši pozornost, a najednou je na to vyvařování míň a míň času. A tak jsem i já sáhla po značce, která mi byla doporučena kámoškou. 


Objevte s námi kašičky a bio křupky od značky SUNAR  ...
Sunárek Bio křupky - hráškové lusky, čočkové prstýnky, jsou super alternativou nezdravého mlsání. 
Když už je vaše dítě větší a mluví, nedělá mu určitě problém, říct si o nějakou tu sůšu. Udělá na vás ten kočičí kukuč a vy prostě nemůžete odolat. Co ale dát, aby si pochutnalo, ale naopak nejedlo ty přeslazené mlsky jako jsou křupky, lízátka a čokoládové sušenky? 
My jsme objevili tyto bio křupky od zn. Sunar. 
Mají tři různé příchutě: hráškové lusky, čočkové prstýnky a mrkvová kolečka. 
Neobsahují lepek ani přidané cukry a jsou vyrobeny z produktů ekologického zemědělství, což určitě ocení maminky, které frčí v bio kvalitě. 
Jsou vhodná pro děti od 12.měsíců a můžu s klidem říct, že chutnají i mě a Václavovi. Nebudu vám lhát, Václav rád mlsá a byl tím nepříliš pěkným příkladem pro naši Izoš, ale od té doby, co ochutnal tyto, tak přešel na tuto značku :D
Teď si na křupkách pochutnávají oba a Izoš je nadšená! My víme, že ji nedáváme nic "nedobrého" a přesto si pochutná.
Rozhodně bych doporučila všem, maminkám, které nechtějí odepřít svým dětem něco dobrého, ale zdravého.


Instagram: @sunar_cz a @sunar_skKašičky Sunárek s cereáliemi a ovocem jsou skvělou svačinkou nebo i večeří pro naše nejmenší. Jsou vhodné pro děti od 6. měsíců a pokud nemáte čas nebo náladu vymýšlet svačinu na cesty nebo večeři, sáhněte po ní.
Obsahuje bohatou strukturu ovoce, jsou bez přidaných cukrů a jsou chuťově moc dobré. 
Izoš si je zamilovala hlavně teď, kdy je už večír líná vzít si lžičku a krmit se sama. Jednoduše si vezme kapsičku, sedne si do svého křesla a zbaští to jedna dvě.
Zatím nejlepší varianta je jahoda+banán, mě osobně chutná i borůvka :D
Ušetří mi to čas, který bych strávila v kuchyni a můžu se plně věnovat malý a vím, že ji to dostatečně zasytí a nechybí ji potřebné vitamíny a hlavně ji moc chutnají. Tak pokud i vaše dítko rádo mlsá, nebojte se sáhnout po těchto dobrotách. Ovšem pozor - je to velice návykové. 
Přejeme dobré chutnání a dejte vědět, zda jste ochutnali. 


Terez
@outriteruna