Zdravá a šťastná kočka aneb klíč ke spokojenému soužití 

04.01.2019


Máte rádi svoji kočku? Samozřejmě, že ANO! (Jinak byste s ní přece nesdíleli svou domácnost) Ale děláte opravdu vše proto aby byla zdravá a šťastná? V dnešním článku se podíváme na to, jak mít spokojenou domácnost s Vaší kočkou...  


Home is just a house without the cat.

Bydlím u své kočky!

Na slova jako "vlastní prostor", "moje postel", "můj počítač" rovnou zapomeňte, vzali jste si do života osobnost a ta Vám bez mrknutí oka, zabaví všechno. Ve chvíli kdy se Vám to bude nejmíň hodit se Vám projde po klávesnici, občas někomu odepíše na FB a nebo si ustele uprostřed Vaší postele až půjdete spát... Jaké jsou tedy hlavní znaky spokojené kočky? 


Zdravá, vyvážená strava = zdravá a spokojená kočka

Mojí Máce jen tak něco "nevoní" , má ráda svý jistý a přes to "nejede vlak". Před časem jí přišlo na otestování superprémiové krmivo od Českého výrobce Fitmin, které je vyrobené z nejkvalitnějších surovin a vyváženě navržené tak, aby Vaší kočce dalo jen to nejlepší. Kočičí tráva: Pokud je Vaše kočka převážně doma, je tou správnou volbou. Kočky se díky ní čistí a zároveň i uklidňují. Máca mi ráda okusovala kytky, od doby co jsem jí domů pořídila Kočičí trávu, "obtěžování" přestalo. 


Váš čas: Nejdůležitější co svému miláčkovi můžete dát, je Váš čas. Kočky se o sebe sice zvládnou dobře postarat samy a mají rády svůj klid, ale určitě se jim spí mnohem lépe, když vědí, že jste ve stejné místnosti. Samozřejmě si Vás chtějí užít i aktivně, takže pokud se chcete v noci v klidu vyspat, pořádně svou kočku utahejte. :)


Návštěva veteriny: Abyste měli jistotu, že je Vaše kočka opravdu zdravá, nezapomínejte na pravidelnou lékařskou prohlídku. (Je to přece Vaše dítě :-D ) 


Místo pro klidný odpočinek: Ať už zvolíte speciální pelíšek nebo třeba větší krabici ( u té je úspěch zaručen) , dbejte na to aby byl / a na tichém, klidném místě kde si Vaše kočka může dát "dvacet" a hlavně kde se bude cítit v bezpečí. Moje Mác spí nejradši na mě nebo v krabici vystalné lýkem, ve které jí přišly dobrůtky od Fitmin... :-D (Jak málo někdy stačí ke kočičí radosti)


Doufám, že Vás dnešní, tak trochu netradiční "kočičí" článek bavil. (Pokud náhodou ne, nechte si to pro sebe :D jinak Vám mác příjde v noci zamňoukat do ložnice. (A to nechcete! ) Máca je moje láska a tak jsem si už delší dobu říkala, že bych jí to tu měla aspoň jednou věnovat... Což předpokládám všichni kočkomilové pochopí. Krásný pátek všem!♥Lucija

@lucijavesela