The lessons they taught me part 1. ♥ / Lekce, které mi dali část 1. ♥

19.09.2017

We all have that "crushes" in our lives, we`ll never totally forgot about. And from my opinion it`s good, to keep the lessons they learnt us. Changes aren`t always easy, but without pain, we`re not gonna be that person we`re right now. It lead us grow and to be honest, I do really love that girl, I`ve become. So thank you guys, for making me favor- for helping me grown... So I decided to share with you the most important lessons, they gave me..


The first crush

He was that kiddy love at Primary school, I "loved" him since 1st class. I tried so hard so he lost his interest and get afraid of me. (Yeah! I do scare people, especially the male part of population.) He has got something (Not sure how to desrcibe it) but if he`ll call me one day to meet, I`ll (probably) still have an interest about him. He taught me that, if you try so hard (even he could have an interest before) you`ll actually push him away. (I do still fight with this "trying hard"). He told me the last time we met: "You`re so pretty but honestly, will you be interest into someone who`s going after you so many years?" I was thinking a lot about and

We wanat people who doesn`t want us and opposite. 

- Life biggest problem (This is how it works- Sooo sad!)

The T one

It was the most intensive relationship of my life and also the first real one. Before I`ve never expected that, culture difference could mean that much. Sometimes you should just "woke-up" and run away, to save yourself! He teaches me to love myself at first, to not let anyone tell me how to dress or what to do. (Even he was trying opposite) By his owning manipulations he actually build really strong person from me. I started appreciating myself and to value me as a person. He also teaches me that (even he was really good about hidding feelings) if you wanna get over someone, you must avoid them, everywhere! (So no more stalking on FB ok!?)

The B one

Second serious relationship till now. (I know it sounds weird but I don`t date someone just because I`m lonely!) I`m still not sure why I stayed in this relationship for soo long (even I felt from the beggining, I can`t be sure about him- weirdo?) . But I know that, the big part of me trully loved him.  I was that blind, I wanted to have a family with him. (I think it has happend because I was tired of meeting new boys, so better to be with someone you know, because to be honest " it can always get worst"). In the end, I`ve realized he just "used me" until the right one will show up. It`s already almost 2 years and he`s still single (af), he realized that he made huge mistek but as I told him when I was moving out: " You`ll find out, but it`s gonna be too late, I`ll be over you at that time." He teaches me to trust my feelings, he wake my interest about the art, he actually gave me a lot, even he never planned to.


PS.: the letter means Nationality

To be continued ( next Tuesday). All I want to tell you, is always keep the best from your ex relationships. And always love yourself at first!


♥ Lucija

   @nobodyslistenLekce, které mi dali část 1.

Všichni máme ve svých životech "ty lásky" na, které nikdy úplně nezapomeneme. A já si myslím, že je dobré vzít si z nich lekce, které nás naučily.  Změny sice nejsou jednoduché, ale bez nich (a bez následné bolesti) bychom teď nebyli tím, kým jsme. Díky nim rosteme a abych byla upřímná, miluju tu holku, kterou jsem se díky nim stala! Takže díky pánové, za Vaši laskavost, kterou jste mi prokázali- pomohli jste mi vyrůst... No a proto jsem se rozhodla se s Vámi o ty nejzásadnější lekce (které mi udělili)  podělit..

První láska

Byla taková ta dětská láska ještě na základní škole, "milovala" jsem ho od 1. třídy. Jenže já se tehdy snažila tak moc, že o mě ztratil zájem a začal se mě bát. (Ano, občas dokážu děsit lidi a speciálně mužskou část naší populace) Ale zpátky k němu.. On měl (a stále má) něco (vůbec nevím jak bych to popsala) prostě "něco", že kdyby mi teď zavolal, že se chce sejít tak bych asi (určitě) měla stále zájem.. Díky téhle lásce jsem se naučila, že když se snažíme až moc (je to na škodu) tak i kdyby o nás ten druhý původně zájem měl, tak ho dozajisté ztratí a my ho tím svým zájmem vlastně odeženeme. (Stále s tím snažením se "příliš moc" bojuji)  Stále si živě vybavuji co mi řekl, když jsme se posledně viděli "Jsi vážně moc pěkná, ale upřímně, měla by jsi zájem o někoho kdo po Tobě jde tak dlouho?" Zamyslela jsem se nad tím a

Chceme ty, kteří nás odmítají a odmítáme ty, kteří nás chtějí.

- Prostě největší životní problém. (Jenže takhle to hold v životě chodí- ano je to smutné)

Ten od T

Nejintenzivnější vzath mého života a také ten první opravdový. Do té doby jsem si nikdy nepřipouštěla, že kulturní (národnostní) rozdíly, mohou hrát ve vztazích tak zásadní roli. Občas je, ale prostě třeba "probrat se ze sna" a jednodouše utéct (zachránit se). Díky němu jsem se vlastně, ale naučila, milovat na prvním místě sebe sama a také to, abych už nikdy více nikomu nedovolila mluvit mi do toho co smím či nesmím nosit, nebo co mohu či nemohu dělat. (nikdy víc!) A ačkoliv se on snažil přesně o pravý opak (abych si připadala bez něj k ničemu) na mě to naštěstí mělo opačný účinek.  Muž, který se Vámi snaží manipulovat a vlastnit Vás není nic v čem bychom měly setrvávat. Díky němu jsem teď, ale tou silnou osobností a to je dobře. Začala jsem si vážit sebe jako člověka, mít se ráda. A ačkoliv byl vážně mistr ve skrývání pocitů, naučil mě, že když se přes někoho chcete dostat (z rozchodu), musíte se chovat tak, jako by jste se neznali, vyhýbat se. (Zní to děsně, ale asi to vážně pomáhá... takže žádný stalking na FB!)

Ten od B

Můj druhý vážný vztah. (Jo asi to zní divně, ale já prostě nebudu chodit jen tak s někým abych nebyla sama!A míň je víc...) Když se nad tím zpětně zamýšlím, nejsem si jistá, proč jsem v tom vztahu byla tak dlouho (od začátku jsem totiž cítila, že tu nebude všechno úplně v pořádku, prostě jsem mu nějak nedokázala 100% věřit). Přesto jsem si, ale jistá, že větší část mě, ho doopravdy milovala. Jak jinak si vysvětlit, že jsem byla takříkajíc "slepá" a viděla v něm muže, se kterým jsem si chtěla založit rodinu?.. (Myslím, že to bylo mou nechutí seznamovat se s někým novým, takže jsem si asi v duchu říkala, že je lepší bý s někým koho znám protože vždycky může být hůř..) Až ke konci mi došlo, že mě vlastně "využil" do doby než najde tu pravou.. Už to jsou asi tak dva roky od našeho rozchodu, on je stále single (lepší nenašel), uvědomil si, že udělal velikou chybu, ale jak jsem mu řekla již tehdy, když jsem se od něj stěhovala: " Ono Ti to dojde, ale to už bude pozdě a já Tě budu mít u zadku..." Díky tomuhle vztahu jsem se naučila více naslouchat svým pocitům, prohloubil můj zájem o umění, a celkově mi dal do života vlastně víc, než by kdy čekal...

PS: Písmenka znamenají národnost...

Má to pokračování (příští úterý). To co se Vám tímto článkem snažím říct je to, aby jste si ze všech svých vztahů vzali do života jen to nejlepší. A aby jste vždy na prvním místě milovali sebe!


♥ Lucija

@nobodyslisten