Lípa je poklad -  7 léčivých účinků a mnohem víc

26.09.2018


Lípa - náš státní strom, národní poklad. Kdo by si představil větší idylku než posezení s knížkou ve stínu Lípy, která nádherně voní? A věděli ste, že ta "naše" lípa je nejvíce ceněná? Proč a k čemu je dobrá? Dozvíte se v tomto článku...Lípa je naším národním symbolem (svobody) už 170 let! Lípy "svobody" byly vysázeny na počest vzniku Československa, následně i na počest vzniku České republiky. Připomínají naši národní svobodu a demokracii. Oficiálním národním symbolem se Lípa stala až v červnu 1848. 

"Naše" Lípa je pro svou kvalitu velmi ceněnou složkou výrobců kosmetiky, extrakt z lípy totiž mj. minimalizuje vrásky či léčí popálení. Na vlastní kůži se o jejích účincích můžete přesvědčit u značky Sisley či u české značky Manufaktura. (Pokud zapátráte na internetu, zjistíte, že je hojně používaná i u dalších výrobců...) 

Já si vytvořila závislost na čaji, který Vás "zbaví" úzkostí a navodí pocit pohody... (Což se v naší obvzlášť uspěchané době dost hodí!)


Zázračný čaj 

 1. Kromě toho, že lípový čaj stimuluje pocení, které dokáže snížit horečku, uklidní bolest v krku a tlumí kašel
 2. Je výborný k detoxikaci organismu (vyvolává pocení)
 3. Napomáhá od úzkostí (stačí šálek čaje a nic Vás nerozhodí- odzkoušeno #navlastnikuzi !)
 4. Má antioxidační schopnosti- neutralizuje volné radikály a je zvláště prospěšná pro ochranu pokožky proti stárnutí
 5. Léčí zažívací potíže - žaludeční nevolnosti, zácpu, nadýmání či křeče - podporuje správné trávení
 6. Je perfektní jako prevence proti rakovině
 7. Také snižuje krevní tlak a záněty v cévách  Já si vařím jeden čaj denně, na lepší náladu, a opravdu si po něm příjdu víc v klidu, mám lepší náladu a jen tak něco mě nerozhází. Jen si dejte pozor, čaj nádherně voní a dobře chutná, takže je návykový! Problém je, že by se neměl "užívat" dlouhodobě, takže si budu muset, chtě nechtě naordinovat pauzu...  ♥Lucija

  @lucijavesela