Jak zatočit s podzimním stresem?

14.11.2018


Venku se rychle stmívá, je zima, často prší. Ze stromů padá listí (no jo, je prostě podzim!) ...  Cítíme se více unavení, ospalí. Z ničeho nic, míváme "depku" . Ale proč? Vždyť podzim je plný barev, a ten letošní byl i celkem teplý. V dnešním článku Vám prozradím, jak se vypořádat s případnou "podzimní depresí" ... Tipy jak zahnat podzimní chmury :

  • Jděte na vzduch! Procházka Vás uklidní, utřídíte si myšlenky, okysličíte mozek a hlavně máte velkou šanci, že Vás nabije podzimní sluníčko, které má na svědomí naši vnitřní pohodu
  • Meditace - Když se necítíte ve své kůži, najděte si příjemné místo kde Vás alespoň na pár minut nebude nikdo a nic rušit, pusť si příjemnou hudbu, opřete se o zeď, zavřete oči a vypněte . (Já používám aplikaci Calm )
  • Jelikož se náš organizmus cítí více unavený, je potřeba dopřát mu odpočinku, vezměte si teplé ponožky, příjemnou deku a tu knížku na, kterou už se dlouho chystáte. - Odpočívejte! Ponořte se do příběhu a nechte stres a obavy rozplynout...
  • Pohyb! - Při sportu se vyplavuje Oxytocin - hormon štěstí, tak udělejte něco pro své zdraví a pohodu a běžte se "zapotit". Při sportu si krásně vyčistíte hlavu. Pokud se chcete hýbat více "terapeuticky" zajďete si na jógu. (Vřele doporučuji!)
  • Uvařte si čaj! - V dnešní době už snad existují čaje úplně na všechno. Já si na případné "depky" oblíbila tématické čaje "Zase dobře" od Sonnentor (Nejraději mám Balzám na nervy ) a pak také Lípu, která navozuje pocit štěstí a klidu, takže Vás nic jen tak nerozhází ...
  • Přátelé! (A nemyslím tím teď ten seriál- ačkoliv Vám od špatné nálady také může pomoct) Sejděte se s kamarádkou, pěkně se ustrojte (zvedne Vám to náladu) a dejte si jedno "terapeutický kafčo" a nebo dvojku... Vypovídáte se a navíc mezi lidma příjdete automaticky na jiné myšlenky.
  • Nákupy - ale samozřejmě nemyslím šílený nakupování ve slevách, který Vám zuinuje kreditku, ohrozí planetu a přivodí následné výčitky protože "ten oranžový svetr za 250,- nebyl ta nejlepší koupě Vašeho života, protože oranžovou nemáte ráda.. Kupte si něco, co Vám udělá radost (mě třeba nová knížka) a nebo ani nemusíte nakupovat, stačí se "pokoukat"... Ale pokud "potkáte" něco božího, kupte si to. Protože si to zasloužíte!
  • Ignatia Amara - už jsem Vám je radila loni, ale když je nejhůř, tak jsou to aspoň Homeopatika. 

#motivation #goodvibes #quotes 


Závěrem bych Vám ráda připomněla jedno klišé...


Nic se nejí tak horký jak se to uvaří.


Doufám, že se Vám tipy líbily, přesto budu radši, když je nevyužijete... (Protože to bude známka toho, že Vás žádná "depka" nesložila. Mějte se krásně, nic nehroťe a hodně se smějte.

PS.: Vím, že v Česku na to nejsme moc zvyklí, ale : CHVALTE! Uděláte tím někomu radost a i Vám bude mnohem líp. (Samozřejmě jen když máte co pochválit) Tak se nestyďte...

PPS.: Uvítám i Vaše tipy jak na podzimní depku.♥Lucija

@lucijavesela