#Books club aneb autorka, kterou nesmíte minout

22.11.2019

Krásný pátek všem! Už dlouho jsme se vám neozvali s #knižnímitipy, proto jsem se rozhodla, pro netradiční post a ráda bych tu dnes mluvila ani ne tak o knihách (i když samozřejmě také), jako o autorce samotné. Jedná se o autorku YA literatury, která nedávno navštívila Prahu a je řeč samozřejmě o Colleen Hoover.


Dnes si dovolím trošičku diskriminovat, neboť se jedná o autorku, kterou budou spíše znát a milovat ženy (dívky). Colleen se věnuje spíše YA literatuře a vy si teď určitě říkáte, co já jsem od ní asi tak mohla číst. Řeknu vám to takto, moje první zkušenost s autorkou byla s knihou "Námi to končí", kterou jsem vám určitě už představila a vřele doporučila. 

Pokud jste četli, museli jste si knihu ihned zamilovat, protože je naprosto boží, úžasná a prostě za mě top, co se týče autorčiných děl. Letos ji vyšly dokonce knihy dvě, což je za mě naprosto nemožné a skvělé. Její poslední kniha nese název "To nejlepší v nás" a za mě, je v žebříčku hned za knihou Námi to končí. 

Více o knihách vám napíšu níže. 

Teď chci jen vychválit autorku, která 12.11. navštívila Prahu a já měla možnost se s ní setkat naživo. Abych pravdu řekla, byla to moje první taková zkušenost a příležitost. Takže fronta rozhodně stála za to počkat si na podpis a "pokec". Colleen je naprosto nejvíc sympatická osoba, hrozně optimistická a usměvavá, ze všeho má radost a dává to najevo vřelým úsměvem a svou pozitivní náladou. Takže, pokud by někdy byla opět možnost se s ní setkat určitě neváhejte!!!

Jak už jsem řekla na začátku, její tvorba se řadí spíše mezi YA literaturu, přesto můžu vřele doporučit její 3 poslední knihy. Abych pravdu řekla, sice mi přirostla k srdci, přesto se nechystám číst její prvotiny, neboť přece jen už nepatřím mezi YA populaci. Teď už se tedy vrhneme na knihy, které mi přirostly k srdci a chci vám doporučit.

Odvrácená tvář lásky 

 • "Rozhodně jsem nechtěla, aby mě viděl brečet. Věděla jsem moc dobře, že už to dávno neberu jako nezávazný sex, ale věděla jsem taky, že to nedokážu ukončit. Děsilo mě pomyšlení, že bych ho měla navždycky ztratit. A tak jsem se prodávala pod cenou... "
 • Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností. Dvě jasně daná pravidla. Jak dlouho ale můžou fungovat v lásce? 

 • Vypadá to jako klasická romanťárna, ale věřte mi, že po přečtení budete chvíli knihu rozdýchávat, já to tak rozhodně měla a to jsem takových knih, četla dost

 • Tady máte pocit, jako byste příběh prožívali společně s hlavníma hrdinama, cítíte jejich bolest a ztrátu, touhu a lásku, porozumění, rádi byste jim pomohli, ale prostě nemůžete. 

 • Autorka píše tak, že ji naprosto hltáte, kdbyste s ní byli v místnosti a ona to vyprávěla, věřte mi, že ji budete viset na puse :D 
  Příběh vás rozesměje i rozbrečí (věřte mi!), nebudete chtít přestat číst, dokud nebudete na konci!

To nejlepší v nás

 • V této knize se setkáváme se závažnějším problémem, který nechci tak úplně vyzrazovat.
 • Příběh manželského páru, jehož vztah se po letech dostal do bodu, kdy se oba manželé musí rozhodnout, jak s ním naložit.

 • Kapitoly se prolínají minulostí a přítomností (jak už to u autorky známe), přičemž minulost nás zavede na počátek jejich vztahu, kde zjišťujeme jak se seznámili, jak se dali dohromady a jak se jejich vztah vyvíjel a pokračoval.

 • Abych pravdu řekla, minulost mě bavila dost, smála jsem se, ale zároveň se obávala, jak asi dopadne přítomnost, protože to tak nebylo zřejmé. Což je ale vlastně super, protože opět nechcete knihu odložit, protože prostě potřebujete vědět, jak tohle skončí.

 • Autorčin styl psaní mě hodně baví, není to nějak složitá literatura. Prolínání kapitol je super, zas něco jiného než klasika. 

 • Myslím, že pokud jste nebo jste byli v dlouhodobějším vztahu, určitě knihu doporučuji neboť věřím, že ve vás něco zanechá. 

 • Jak už jsem řekla, za mě druhá top kniha od autorky.

Námi to končí

 • U této knihy se nebudu dlouho vypisovat, protože už jsem vám o ní psala. Tak jen ve zkratce.
 • Za mě nejlepší z nejlepších knih od Colleen! Jednoznačně.

 • Doteď (a to už ji mám rok přečtenou) ve mě zanechala známky trošku paniky, trošku respektu. Každému, kdo se mě ptal na knižní tip, jsem doporučila tuto.

 • Kniha se zabývá domácím násilím, ale...

 • "Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit!"


Takže jo! Tyto tři knížky můžu vřele doporučit, pokud autorku neznáte. Určitě neváhejte a nebojte se toho! Doufám, že vás neodradí fakt, že se jedná spíše o YA literaturu a autorku, ale můžu říct, že tyto knihy bych do tohoto žánru už asi neřadila. 

Mějte krásný víkend a ve středu se můžete těšit na velkou vánoční inspiraci!!!