5 tipů pro lepší koncentraci

02.01.2019


Všichni to zajisté znáte... Špatně jste se vyspali a ráno se probudili unavení a rozlámaní. Venku je sychravo a jediné co se Vám dnes chce je vrátit se do postele a spát. Jenže práce se za Vás sama neudělá, uzávěrka je za rohem, kolem zvoní telefony a kolegové se baví jeden přes druhého. Nebo máte home office a rozptyluje Vás ta kupa prádla v koupelně, nádobí ve dřezu či plačící dítě. Co si budem... V dnešní hektické době dá opravdu zabrat se zkoncentrovat. Takže co teď? Jak se teda máme zvládnout soustředit?5 Tipů pro lepší koncentraci

 1. Meditace
 2. Procházka
 3. Změna Prostředí
 4. Vizualizace
 5. Mindflow


1. Meditace: Na zklidnění roztěkané mysli ta pravá volba. (Já na meditování používám aplikaci Calm, kterou stáhnete ZDE ) Případně si (pokud můžete) odskočte na jógu. (Úspěch zaručen) A následně se ve svém "zenovém" stavu vrhněte s chutí do práce.2. Procházka: I kdyby to měla být procházka jen kolem bloku (či firmy) i tak na ní vyražte. Zklidníte se, nadýcháte se čerstvého vzduchu (okysličíte mozek) a pak, se s klidem pustíte zpátky do práce. (S přidanou hodnotou toho, že budete mít zaručeně lepší náladu :) )


3. Změna prostředí: Ano i takováhle "maličkost" jako je změna pracovního prostředí může změnit hodně. Pokud pracujete ve firmě, vezměte si notebook a jdětě s ním do nějaké volné zasedačky, pokud to není možné, přineste si do práce kvalitní sluchátka. Pracujete-li z domu, máte nespočet možností, naříklad práce na balkóně, v oblíbené kavárně atd. 4 . Vizualizace:


 1. Najděte si tiché místo a posaďte se do pohodlné pozice
 2. Následně zavřete oči
 3. Soustřeďte se na svůj dech
 4. V duchu se vydejte na místo, kde je vám dobře. (pláž, louka, les ... )

Co vidíte? Co slyšíte? Co cítíte? Co chcete udělat?


Snažte se v tomto příjemném stavu setrvat alespoň 5minut a pak se pusťte do práce.


5. Mindflow: Když už jste vyzkoušeli všechny body, ale dnes se prostě "za Boha" nemůžete soustředit, sáhněte po přířodní záchraně v tobolkách na podporu soustředění od Českého výrobce Mindflow. Měly by Vám pomoci se soustředit až 3h a být účinější než kafe. Já sama je při práci používám, seženete je ZDE .+ 5 potravin prospěšných pro mozek : (Někdy prostě pomůže dát si něco k snědku)

 • ořechy,
 • čokoláda s vysokým obsahem kakaa
 • sušené ovoce,
 • mořské ryby
 • banány


Co pomáhá na lepší koncentraci a soustředění se Vám? Řídíte se některým z výše uvedených tipů nebo se je teprve chystáte vyzkoušet? Ať tak či onak, doufám, že byl pro Vás dnešní článek přínosem. Mějte se krásně a ať je pro Vás (nás) rok 2019 tím nejlepším rokem v životě!♥Lucija

@lucijavesela